Jdi na obsah Jdi na menu
 


Svíčky a dekorace

Na dotvoření příjemné domácí atmosféry, ráda zapaluji svíčky. Obzvláště pak v zimním období, kdy je venku nevlídno a brzy padá tma, mají své kouzlo :-). Nejčastěji používám tzv. čajové svíčky, které jsou v hliníkovém kalíšku a postupně se při hoření odpařují. Jsou zcela bezpečné, vydrží hořet 4 - 10 hod. (podle velikosti) a navíc se výborně hodí do solných lamp, které se k nám dováží z Himalájí. Jejich příjemné světlo přináší pocit pohody, relaxace a blahodárně působí na lidskou psychiku.

Nejen, že je příjemné se do nich dívat, protože navozují hřejivou atmosféru a připomínají nám plápolání ohně v krbu, ale navíc mají velmi pozitivní účinky na dýchací cesty, zlepšují oběhový a imunitní systém. Vyzařováním záporně nabitých iontů působí jako přírodní ionizátor vzduchu. Solné lampy se doporučují pro všechny bytové, pracovní i relaxační prostory. Nejvíce se umisťují do obývacích a dětských pokojů, ložnic, k televizi nebo počítači. Z Himalájské soli se vyrábí také kuchyňská krystalická sůl (vhodná pro přípravu pokrmů ), solná mýdla (vhodné také pro osoby s citlivou nebo ekzematickou pokožkou ) nebo koupelové soli. Tyto přírodně koupelové soli jsou buď čisté nebo mohou být smíseny s přídavkem nějakých bylinek ( jako heřmánek, levandule, měsíček, růže, meduňka apd. 

Pokud si budeme chtít připravit koupel z Himálajské soli postačí nám 2 - 3 polévkové lžíce, tato koupel přináší příjemný pocit uvolnění, posiluje organismus, kterému dodává minerály a pomáhá udržovat přirozenou vlhkost pH v pokožce. Zvýšením koncentrace 1:100 ( 1 kg soli na 100 litrů vody ) lze docílit tzv. osmózového efektu, kdy se z těla začnou vylučovat škodlivé látky (k tomuto jevu dochází při pobytu u moře).